Motoaukce.eu - motoinzerce cz, motobazar, autobazar cz, cars cz tipcars

inzertní a aukční portál pro motoristy

Aukční a inzertní portál pro motoristy, motoinzerce cz a motobazar, bazar aut a autobazar cz. Motoaukce, inzerce automobilů z eu autobazar, cars cz tipcars.

Nápověda - uživatelská příručka

návod hlavička
Obrázek C.1: Uživatelská příručka – vzhled aplikace a menu

Změna jazyka

V pravé horní části se nachází výběr dostupných jazykových mutací označených příslušnou vlajkou a názvem daného jazyka (C.1, bod 1).

Registrace

Nejprve klikněte na tlačítko „Registrace“, které se nachází v pravém horním menu (C.1, bod 2). Pod menu (C.1, bod 4) se zobrazí registrační formulář, který je nutné vyplnit a odeslat. V případe špatného vyplnění formulářových polí vám bude vypsána zpráva s obsahem vzniklých chyb. Po správném odeslání registračního formuláře vám bude doručen potvrzovací email, ve kterém bude odkaz pro dokončení registrace. Na tento odkaz je nutné kliknout.

Přihlášení

Pro přihlášení klikněte na tlačítko „Moje aukce“, které se nachází v pravém horním menu (C.1, bod 2). Pod menu (C.1, bod 4) se zobrazí přihlašovací formulář, který vyplníte svým uživatelským jménem a heslem a dáte „Přihlásit“. V případe neúspěšného přihlášení vám bude vypsána zpráva s obsahem vzniklé chyby.

Odhlášení

Přihlášenému uživateli se v pravém horním menu (C.1, bod 2) zobrazí tlačítko „Odhlásit“. Klikněte na toto tlačítko a systém vás bezpečně odhlásí.

Výběr kategorie hledání

V pravém menu označeném „Vyhledávání“ (C.1, bod 3) vyberte kliknutím příslušnou kategorii, kterou požadujete (motocykly, osobní automobily, nákladní automobily, autobusy, lodě).

Upřesnění kategorie hledání a hledání

V levém menu (C.1, bod 4) vyberte kliknutím na odkaz příslušnou podkategorii, ve které si přejete vyhledávat předměty (např. motocykly, příslušenství, náhradní díly). Zobrazí se vám formulář s možnostmi, podle kterých si přejete vyhledávat. Vyberte požadované vlastnosti předmětu a dejte „Hledat“.

Stránkování v seznamech

Pokud seznam nalezených předmětů přesahuje určité číslo, je na stránku vypsána jen určitá část. Zbývající předměty jsou přesunuty na další stránky, kterými listujete pomocí tlačítek stránkování na konci vypsaného seznamu. Stránkování také zobrazuje aktuální zobrazovanou stranu.

návod hlavička
Obrázek C.2: Uživatelská příručka – stránkování

Zobrazení detailu předmětu

V případě, že systém nalezl předměty dle požadavků vašeho hledání, klikněte na název předmětu nebo jeho fotografii. Tímto krokem budete přesunuti do detailu předmětu.

Nákup nebo příhoz na předmět

Příhoz provádíte prostřednictvím formulářového pole v detailu předmětu. Vložte nabízenou částku (nejméně však minimální částku uvedenou pod tímto polem) a dejte „Přihodit“. V případě, že jste přihlášení, se provede příhoz. Stáváte se aktuálním kupujícím do doby konce aukce nebo vyššího příhozu jiného uživatele. Nejste-li přihlášeni, budete přesměrování na přihlašovací formulář. Po úspěšném přihlášení budete zpět přesměrováni na detail předmětu.

Vložení nového předmětu

Pro vložení nového předmětu klikněte na tlačítko „Prodat“, které se nachází v pravém horním menu (C.1, bod 2). V případě, že jste přihlášení, se vám zobrazí formulář pro vložení nového předmětu. V opačném případě budete přesměrování na přihlašovací formulář. Po úspěšném přihlášení budete zpět přesměrováni prodej nového předmětu. Vyberte kategorii, typ prodeje a klikněte na „Pokračovat v úpravě předmětu“. Poté vyplňte potřebné informace o předmětu a dejte „Uložit“.

Administrace uživatele

Pro přístup do administrační části „Moje aukce“ je nutné být přihlášený (popsáno v kroku přihlášení)

Vložení poukazu na kredity

Po přístup do administrační části „Moje aukce“ - zadejte v sekci Můj účet do formulářového pole Vložení poukazu na kredity kód poukazu.

Výpis předmětů které prodáváte

V levém menu (C.1, bod 4) klikněte na „Můj prodej“. Zobrazí se vám předměty, které prodáváte. Tyto předměty můžete editovat, přikládat k nim fotografie, video a komentáře.

Neprodané předměty

V levém menu (C.1, bod 4) klikněte na „Můj prodej“ a následně na „Neprodáno“. Zobrazí se vám předměty, které se vám nepodařilo prodat. Tyto předměty můžete znovu zařadit do prodeje kliknutím na ikonu „Obnovení zobrazení“.

Prodané předměty

V levém menu (C.1, bod 4) klikněte na „Můj prodej“ a následně na „Prodáno“. Zobrazí se vám předměty, které se vám podařilo prodat.

Výpis předmětů které kupujete

V levém menu (C.1, bod 4) klikněte na „Můj nákup“. Zobrazí se vám probíhající předměty, na které momentálně přihazujete.

Nevydražené předměty

V levém menu (C.1, bod 4) klikněte na „Můj nákup“ a následně na „Nekoupeno“. Zobrazí se vám předměty, které se vám nepodařilo vydražit.

Koupené předměty

V levém menu (C.1, bod 4) klikněte na „Můj nákup“ a následně na „Koupeno“. Zobrazí se vám předměty, které se vám podařilo vydražit nebo zakoupit za cenu Kup teď.

Úprava kontaktních informacích

V levém menu (C.1, bod 4) klikněte na „Můj účet“ a následně na „Editace profilu“. Zobrazí se vám formulář s kontaktními informacemi. Po provedených úpravách klikněte na „Uložit“.

Úprava stránky „O mně“

V levém menu (C.1, bod 4) klikněte na „Můj účet“ a následně na „Editace O mně“. Zobrazí se vám formulář kam vložte informace, které si přejete zveřejnit. Po provedených úpravách klikněte na „Uložit“.

Změna hesla

V levém menu (C.1, bod 4) klikněte na „Můj účet“. Vložte nové heslo do formuláře „Změna hesla“ s kontaktními informacemi a klikněte na „Odeslat“.